Odżywka do rzęs domowej roboty

Odżywka do rzęs domowej roboty
4.7 (94%) 10 votes
Share Button

beautiful-2315_960_720Jeśli ktoś nie ma ochoty wydawać sporych pieniędzy na zakup profesjonalnej odżywki do rzęs, lub po prostu jest uczulony, na któryś ze składników popularnych preparatów, zawsze może wypróbować własnoręcznie wykonany kosmetyk. Co prawda w większości przypadków nie zadziała on tak dobrze jak jego drogeryjny odpowiednik, jednak przynajmniej można mieć pewność, że nie zawiera szkodliwych składników (bimatoprost) i nie wyczyści nam kieszeni.

Najprostszą możliwą odżywką do rzęs, jaką możecie wykonać samodzielnie w domu, jest po prostu olejek rycynowy dostępny w aptece. Można go stosować jako środek wspomagający wzrost rzęs nakładając go na rzęsy codziennie przed snem. Bardzo pomocna przy tym zabiegu będzie oczyszczona szczoteczka po tuszu do rzęs. Zastosowanie jej pomoże uniknąć dostania się olejku do oka, czego raczej należy unikać.

Gdyby ktoś miał więcej czasu może, również samodzielnie, wykonać w domu bardziej zaawansowaną odżywkę do rzęs. Będzie się ona również opierała na olejku rycynowym wspomaganym jednak przez inne substancje. Oto przepis:

2 części oleju zawartego w kapsułkach z witaminą E (dostępnych w aptece)

1 część olejku rycynowego

1 część żelu aloesowego

Składniki wystarczy dokładnie wymieszać i odżywka gotowa. Najprościej można to zrobić napełniając np. niewielką, przezroczystą buteleczkę do 1/4 pojemności olejkiem rycynowym, następnie do połowy żelem aloesowym i na koniec resztę pojemności uzupełniając olejem z witaminy E.

Stosować należy podobnie jak sam olejek rycynowy, czyli przed snem po demakijażu.

Po zastosowaniu takiego domowego kosmetyku nie należy się jednak spodziewać spektakularnych efektów, z jakimi mamy do czynienia po użyciu profesjonalnych preparatów. Faktem jest jednak, że w większości przypadków takie odżywki dają rezultaty w postaci poprawienia wyglądu rzęs lub brwi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *