Kiedy i jak stosować odżywki do rzęs

Kiedy i jak stosować odżywki do rzęs
4.7 (93.33%) 6 votes
Share Button

book-841171_960_720

Odżywki do rzęs to kosmetyki, które mają pomagać naszym rzęsom w szybszym wzroście, przedłużyć ich życie i wpłynąć pozytywnie na ich ogólny wygląd (pogrubić i nadać ciemniejszej barwy). Długość życia rzęsy u człowieka wynosi maksymalnie 150 dni i u większości ludzi jest to okres zbyt krótki, aby rzęsa zdążyła urosnąć do pożądanej długości. Rozwiązaniem tego problemu może być przyklejenie sztucznych rzęs lub zastosowanie odpowiedniego kosmetyku.

Chociaż ta druga opcja wydaje się atrakcyjniejsza (któż nie chciałby mieć własnych rzęs wyglądających lepiej od przyklejonych) to jednak skorzystanie z niej wymaga zastosowania się do kilku warunków zwiększających bezpieczeństwo korzystania z takich specyfików.

Dla kogo odżywka do rzęs?

Kosmetyki tego typu są skierowane do osób, które z jakichś przyczyn nie mogą się cieszyć długimi, gęstymi i ciemnymi rzęsami „trzepoczącymi jak firanki”. Przyczyn takiego stanu może być mnóstwo np. genetyka, przebyte choroby, chemioterapia itd. Ogólnie rzecz ujmując zakup odżywki dobrze jest rozważyć w sytuacjach posiadania słabych, krótkich lub nadmiernie wypadających rzęs. Żeby sobie jednak nie zaszkodzić (kosmetyki te mogą również wywoływać nieprzyjemne skutki uboczne) trzeba się stosować do poniższych zasad:

Jak bezpiecznie stosować odżywkę do rzęs.

  1. Odżywek do rzęs NIE WOLNO używać w 2 przypadkach:- w okresie ciąży i karmienia piersią- przed ukończeniem 18 roku życia
  2. Zawsze należy stosować się do zaleceń producenta, zwłaszcza tych dotyczących aplikacji preparatu i dopuszczalnego czasu jego stosowania
  3. Przy aplikacji należy unikać dostania się odżywki do oka
  4. Kurację należy przerwać jeśli wystąpią u was skutki uboczne w postaci swędzenia, pieczenia, silnego przekrwienia oka, zaburzeń ostrości widzenia itd. Niektóre osoby mogą być też uczulone na składniki kosmetyku.
  5. Kuracje odżywkami do rzęs nie powinny mieć charakteru ciągłego i najlepiej byłoby używać ich „raz na jakiś czas” (patrz zalecenia producenta).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *